Zespół teatralny
Zespół teatralny
 
Jeśli zaczynać nowy rok szkolny – to tylko z rozmachem! W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku, po raz dwudziesty trzeci zabrzmiał w naszych murach pierwszy dzwonek. Dla uczniów oznacza to koniec wakacyjnej laby i początek kolejnych zmagań z piękną, choć nie zawsze łatwą polszczyzną.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, już podczas tego pierwszego spotkania zostały odczytane zarówno prawa, jak i obowiązki ucznia. Podkreślono konieczność uzyskania 70 – procentowej frekwencji, usprawiedliwiania nieobecności i nadrabiania zaległości. Wszystko po to, aby w szkole dobrze się nam pracowało a efekty były najlepsze, jak to tylko mozliwe!
Miłym, lipcowo – sierpniowym akcentem było przypomnienie wyjazdu naszych podopiecznych do Warszawy na Międzynarodowe Finały Parafiadowe Dzieci i Młodzieży. Dziewczęta z teatralnego zespołu zaprezentowały pokazaną w Polsce krótką sztukę o św. Jadwidze pt. „Buty”, a wszyscy mogli podziwiać okazały puchar Fair Play, wywalczony przez chłopców biorących udział w rozgrywkach piłki nożnej.
Co roku licząca ok. sto osób grupa uczniów zmierza każdego niedzielnego poranka do naszej szkoły. Tym razem jest ona wyjątkowo liczna, z czego nie można się nie cieszyć. Radością i optymizmem napawa fakt, że wybór pada właśnie na tę placówkę, która dużą wagę przykłada nie tylko do językowych kompetencji, ale też polskiej kultury oraz tradycji katolickiej.
Dzieciom oraz młodzieży życzymy cierpliwości, kiedy pochylać się będą nad ortografią i gramatyką, miłości, gdy sięgać będą po arcydzieła literatury, a nade wszystko: dumy ze swoich polskich korzeni, do czego i nasza szkoła, mamy nadzieję, może trochę się przyczynić. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Karolina Paprocka