Spotkanie zorganizowane w naszej szkole w ramach obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski, przeszło już do historii. 30 kwietnia br. świętowano ten zacny jubileusz, który był ostatnim etapem, wieńczącym pracę uczniów, zgłębiających na długo wcześniej wiedzę na temat początków państwa polskiego oraz daty 14 kwietnia 966 roku.

 

Najmłodsze dzieci rozpoczęły uroczystość przedstawieniem teatralnym pt. „Lech , Czech i Rus”. Doskonale przy tym się bawiąc, przypomniały legendarny przekaz o tamtych wydarzeniach. Dąb, pierwszy milczący świadek historii Polski, tym razem jako element dekoracji w tle szkolnej sceny, krzyż i orzeł - te symbole nadawały ton spotkaniu, co znalazło również później swoje odbicie w pracach uczniów, biorących udział w konkursie plastycznym. Z bardzo dokładnym, wielowątkowym spojrzeniem na chrzest Polski, na poziomie dosłownie akademickim mieli natomiast do czynienia starsi uczniowie szkoły (grupy III, IV i V) na lekcjach języka polskiego, a szczególnie ci, którzy stawili czoła wyzwaniu i wzięli udział w przeprowadzonym konkursie historycznym.

Laureatami konkursu historycznego zostali:

I miejsce - Antonia Karwat, Dominik Heinicke, Sebastian Milke

II miejsce - Kevin Hamrol

III miejsce - Constantin Bargatzki

Nagrodzeni w konkursie plastycznym to:

I miejsce - Martina Zowczak, Sofie Michoń

II miejsce - Gabriela Sopata

Uczniom naszej szkoły, którzy poświęcili swój wolny czas i przybyli w sobotnie popołudnie, by wziąć udział w konkursach, należą się zasłużone, wielkie brawa i gratulacje, a gościom, którzy uświetnili tę szkolną imprezę - serdeczne podziękowania: pani Barbarze Karwat - za pracę w jury konkursu historycznego, panu Marcinowi Ryng - za ocenę prac plastycznych i panu Pawłowi Haluszczakowi – za lekcję muzyki i wspólne śpiewanie.

Słowa uznania wszystkim, którzy organizowali, czuwali, pomagali i dbali o to, by to spotkanie się odbyło i pozostało w pamięci jako dobrze i mile spędzony czas.