W sobotę, 20 maja br. grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję przystąpić do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomach B2, C1 oraz C2.

Egzamin odbył się w Centrum Językowym na Uniwersytecie w Bielefeldzie. Dzięki otwartości i życzliwości tego instytutu na egzaminie certyfikatowym stopień biegłości językowej mogli sprawdzić i poświadczyć nie tylko studenci tejże uczelni, ale również uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej przy PMK w Bielefeldzie. W ubiegłych latach certyfikat państwowy uczniowie naszej szkoły zdobywali po pomyślnie zdanym Egzaminie Państwowym w PMK w Dortmundzie. Ponieważ – jak nieoficjalnie wiadomo - od zeszłego roku, po zmianach procedur organizacyjnych nie udało się zorganizować tego egzaminu poza granicami Polski, przyjazny i otwarty Uniwersytet w Bielefeldzie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy od dawna nosili się z zamiarem zdobycia certyfikatu.

An dieser Stelle – vielen Dank an die Leiterin des Fachsprachenzentrums der Universität Bielefeld Frau Dr. Susanne Hecht und schöne Grüße an alle, die bei der Vorbereitung und Durchführung der Prüfung geholfen haben.

Serdecznie dziękuję też pani Jolancie Stankiewicz-Bebenek oraz pani Mirelli Gonce za pomoc w ramach Komisji Egzaminacyjnej,  jak również w organizacji przebiegu egzaminu.

Wyniki egzaminu oraz upragnione certyfikaty – już wkrótce.

Agata Kotowska